Rodzaje tłumaczeń

Tłumaczenia techniczne angielski

Tłumaczenia techniczne nie są tylko słowami.

Czym są techniczne tłumaczenia?

Nie da się ukryć, że większość z nas słyszało o tłumaczeniach technicznych. Mało kto jednak z nas wie tak dokładnie czego tłumaczenia te dotyczą. Tłumaczenia techniczne angielski dotyczą przekładu danego tekstu po angielsku o motoryzacyjnej, technologicznej, rolniczej czy też budowlanej tematyce. Do materiałów najpopularniejszych, które są poddawane technicznym tłumaczeniom należą wszelkie instrukcje obsługi danych maszyn. karty produktów, informacyjne broszury, specyfikacje techniczne czy też katalogi.

Kto się zajmuje technicznymi tłumaczeniami?

W zależności od charakteru oraz od rodzaju tekstów kierowane są one do tłumaczy, którzy w danej dziedzinie posiadają po pierwsze dużą wiedzę, a po drugie bardzo dużo doświadczenie. Wykonawcami tekstów technicznych są zwykle osoby, które posiadają wykształcenie inżynieryjne. Oprócz tego muszą posiadać znajomość języka, która jest w stosowny sposób potwierdzona. Praktyka sama w sobie jest bardzo ważna. Tłumacz, który się specjalizuje w tłumaczeniach technicznych musi cały czas się dokształcać. Z branżą, którą tłumacz się zajmuje musi być obowiązkowo na bieżąco. Nie może tłumaczowi technicznemu być obca żadna specjalistyczna terminologia. Oczywiście jest to terminologia związana z daną i konkretną branżą. W danym biurze, które zajmuje się tłumaczeniami ich wykonawcą jest prawdziwy specjalista z danej dziedziny.

Olbrzymie znaczenie elementów graficznych.

Dla technicznych tłumaczeń są charakterystyczne używane graficznych elementów. Tłumaczenie instrukcji obsługi danej maszyny na pewno będzie prawie bezużyteczna bez żadnej ilustracji. Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie w większości są wzrokowcami, a w takich wypadkach jest to bardzo ważne. Wykonaniem danych ilustracji nie zajmują się tłumacze,  a tak naprawdę graficy czy też ilustratorzy. Jak widać gdzie tam po drodze naradza się współpraca pomiędzy tłumaczami,a  właśnie pomiędzy grafikami czy też ilustratorami.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]