Ciekawostki

Strony do nauki angielskiego dla dzieci

Szukasz dobrych stron do nauki angielskiego dla dzieci? Nie wiesz, jakie metody nauki będą najlepsze dla Twojego dziecka? Chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się mówić po angielsku i poszukujesz odpowiednich materiałów? Dobrze się składa! Zostań z nami, a poznasz świetne strony do nauki języka angielskiego!

Język angielski jest niewątpliwie najpopularniejszym językiem na świecie i uczenie się go od najmłodszych lat jest świetnym pomysłem, ale także i trochę koniecznością dlatego, że niesamowicie ułatwia podróżowanie po całym świecie, znalezienie dobrej pracy i nawiązanie kontaktów z ludźmi. Dzieci powinny uczyć się angielskich słówek, aby z czasem poznać gramatykę oraz odpowiednią wymowę. Po co? Aby miało lepszy start w życiu! Każdy przecież chce dla swoich dzieci jak najlepiej, prawda? Więc uczmy dzieci angielskiego!

Nauka angielskiego online

Twoim celem jest nauczenie dziecka języka angielskiego? Jesteś przekonany, że w przyszłości język angielski bardzo mu się przyda? Rzeczywiście, im wcześniej dziecko nauczy się języka, tym lepiej będzie mówić w przyszłości. Warto więc w to inwestować. Zastanawiasz się nad nauką online? Chcesz szybko zobaczyć pierwsze efekty, ale także, aby nauka była przyjemna dla dziecka? Kanały na YouTube mogą okazać się do tego świetne! Nauka dzieci znacznie różni się od tej dedykowanej dorosłym. Tutaj należy postawić na zabawę i przekazywanie wiedzy poprzez piosenki i ciekawe gry. Dzieci szybko się uczą, a śpiewając i powtarzając słówka, z pewnością na długo zapamiętają usłyszane melodie.

Nauka języka angielskiego przez zabawę

Jeśli posiadasz dzieci to doskonale wiesz, że czasem trudno zwrócić ich uwagę na dłuższą chwilę. Dzieci potrafią skupić się na moment, jednak szybko się nudzą i zaczynają szukać ciekawszych form spędzania czasu. Martwisz się, że nie zdołasz nauczyć dziecka języka angielskiego, ponieważ nie wytrzyma ono i nie skupi się odpowiednio na nauce? Twoje obawy mogą być bezzasadne. Nauczanie dzieci odbywa się poprzez zabawę. Gry i zabawy to to, co dziecko lubi najbardziej, więc nauka także powinna być na nich oparta, bo tylko wtedy będzie skuteczna. Możesz uczyć dziecko angielskiego poprzez ciekawe kanały na YouTube, o których wspomnieliśmy wcześniej, lub sam pokierować nauką, organizując ciekawe zabawy. To jednak będzie wymagało dużego zaangażowania i pracy! Co jeszcze możemy Ci zaproponować?

Obrazkowe fiszki do ćwiczenia słówek

Oprócz kanałów na YouTube czy samodzielnie organizowanej nauki języka angielskiego, warto wspomóc się innymi metodami. Warte wypróbowania są fiszki dla dzieci, dzięki którym nauka słówek będzie przyjemniejsza. Fiszki dla dzieci zawierają ilustracje, dzięki którym, łatwiej zapamiętać znaczenie słów. W zestawie znajdują się nagrania mp3, dzięki czemu dziecko pozna prawidłową wymowę. 50 słówek – tyle podstawowych słów nauczy się Twoje dziecko korzystając z fiszek!

Stacjonarny kurs językowy dla dzieci

Zastanawiasz się, która metoda nauki będzie najlepsza dla Twojego dziecka? Podaliśmy Ci już kilka możliwości, z których możesz skorzystać. Jeśli szukasz bardziej profesjonalnego wyjścia, może warto zapisać dziecko na zajęcia grupowe? Kursy językowe da dzieci są bardzo popularne i uczęszcza na nie wiele dzieci. Dlaczego są tak dobre? Dziecko ma tutaj możliwość fizycznego obcowania z rówieśnikami, co w przypadku zajęć online nie jest możliwe. Zabawy z innymi dziećmi rozwijają i kształtują relacje, a w czasie takich kursów, przy okazji poznaje się język obcy.

Warto pomyśleć o takiej formie nauki angielskiego. Poziom językowy kursu możesz dostosować do poziomu dziecka, co pozwoli dziecku rozwijać swoje umiejętności.

Lista super przydatnych stron do nauki angielskiego online dla dzieci!

Poznałeś już kilka metod nauczania języka angielskiego dla dzieci. Materiały do nauki języka angielskiego możesz także znaleźć w Internecie, a jest w czym wybierać! Co my możemy CO jeszcze polecić? Otóż, przygotowaliśmy listę kilku przydatnych stron, dzięki którym Twoje dziecko może nauczyć się języka angielskiego! Świetnie, prawda? Ucząc się angielskiego online także można szybko przyswoić wiedzę, należy tylko znaleźć strony, które rzeczywiście zaciekawią Twoje dziecko i dadzą motywację do nauki.

Oto lista najlepszych stron do nauki angielskiego online:

  • Babadum – to świetna strona do nauki słówek. Posiada 5 gier, więc możesz wybrać, w którą zagrasz!
  • Listen a minute – ta strona zawiera krótkie fragmenty, których należy wysłuchać i uzupełnić brakujące słowa w tekście. Możesz wybrać dowolną kategorię z wielu możliwych;
  • Memrise – kolejna świetna strona do nauki słówek. Dzięki nagraniom możesz poznać mowę potoczną, używaną na co dzień! Poznaj słownictwo używane w kawiarni, na ulicy, wśród przyjaciół;
  • BBC Learning English – ta strona zawiera video, teksty i podcasty z dopasowanymi do nich ćwiczeniami na różnych poziomach zaawansowania. Znajdziesz tu również gry, oraz gramatykę;
  • Learning English / Cambridge English – znajdziesz tutaj różnorodne ćwiczenia online. Na stronie znajdują się ćwiczenia kierowane do ludzi z różnym poziomem zaawansowania, od B1 do C2;
  • Ted Talks – ta strona nie jest poświęcona samej nauce, ale jest przeznaczona dla osób bardziej zaawansowanych, ponieważ zawiera mnóstwo nagrań na przeróżne tematy, a nagrania te można oglądać z napisami, bądź bez;
  • Anglophenia – to kanał YouTube, na którym możesz znaleźć nagrania dotyczące angielskiego i kultury angielskiej;
  • Dream reader – ta strona posiada różne poziomy zaawansowania wraz z pytaniami wielokrotnego wyboru
Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]