Praca tłumacza

Strony do nauki angielskiego dla dzieci

Język angielski to jeden z najpopularniejszych języków świata. Opanowanie jego znajomości to świetna przepustka do podróżowania, pracy za granicą lub jako nauczyciel językowy czy tłumacz. Im szybciej rozpoczyna się naukę języka obcego, tym łatwiej jest go przyswoić.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci cieszą się dużą popularnością. Nauka angielskiego online to idealna forma kursów dla rodziców, którzy nie maja czasu zawozić swoje pociechy do stacjonarnych szkół językowych. Można uczyć się języka angielskiego w domu, dodatkowo oszczędzając pieniądze, gdyż materiały do nauki często są udostępniane bezpłatnie lub za nieporównywalnie niższą cenę niż prywatne szkoły językowe.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci – dla kogo nauka online?

Czy nauka online może zastąpić tradycyjny model nauki w szkole językowej? Jak najbardziej tak. Dzieci, które chcą poznać język angielski, bardzo sprawnie potrafią korzystać z portali internetowych oferujących naukę języka. Komputery nie są dla nich niczym obcym, więc szybko przywykają do obsługi danej strony.

Wiele dzieci, szczególnie tych młodszych, w wieku przedszkolnym, nie potrafi się skoncentrować na nauce, gdy wokół znajdują się rówieśnicy. Uważają, że lepiej zacząć zabawę z kolegami niż skupiać się na zadaniach. Jest to bardzo przyjemna cecha, gdy dzieci zacieśniają więzi między sobą, jednak źle wpływa na proces nauki. Dlatego wybór dobrej strony do nauki języka angielskiego dla dzieci i samodzielne wykonywanie ćwiczeń to przepis na sukces.

Nauka angielskiego online dla dzieci to dobry wybór, gdy chodzi o elastyczność godzin nauki. Dziecko w każdej wolnej chwili może poćwiczyć, rozwiązać quiz czy posłuchać anglojęzycznej piosenki. Taka dodatkowa nauka angielskiego nie koliduje z innymi zajęciami z grafiku. Ot, odwiedza się strony do nauki angielskiego, gdy akurat ma się czas i ochotę.

Zapracowani rodzice, którzy nie maja możliwości zawozić swoje pociechy na stacjonarne lekcje, nierzadko wybierają strony do nauki angielskiego dla dzieci jako formę przyswajania wiedzy językowej. Zaoszczędzony na dojazdy czas, można przeznaczyć na inne zajęcia, a przy okazji, kontrolować czy dziecko faktycznie poświęca się nauce.

Dzięki stronom do nauki angielskiego dla dzieci, oszczędza się czas i pieniądze. Nauka odbywa się w domu, pod okiem rodziców czy opiekunów. Taka forma, pozwala się skupić i wypełnić wolne chwile pożytecznym ich wykorzystaniem.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Młodzi uczniowie gorzej radzą sobie ze stresem wywołanym przez szkoły i presję otoczenia. Nie potrafią koncentrować się na zadaniach, gdy wokół nie ma sprzyjającej atmosfery. Dom to dla dziecka azyl, w którym czuje się komfortowo. Strony do nauki angielskiego dla dzieci dają możliwość przyswajania wiedzy w warunkach, które są idealne dla małego ucznia.

National Home Education Research Institute to amerykański instytut zajmujący się edukacją domową. W badaniach dowiódł, że uczniowie korzystający z nauki w domu, osiągają wyniki lepsze niż 86% ogółu uczniów. To udowadnia, że nauka online ma sens i daje efekty przekraczające oczekiwania.

Warto przyjrzeć się stronom oferującym naukę języka angielskiego dla dzieci i zwrócić uwagę czy zawiera w sobie elementy, które skutecznie usprawniają przyswajanie wiedzy.

  • Bezpieczeństwo. Ważne, aby strony do nauki angielskiego dla dzieci były bezpieczne. Oznacza to, że nie wyświetlają reklam nieodpowiednich dla młodych odbiorców. Nie powinny także zachęcać do dokonywania płatności online i umożliwiać dokonywania tych płatności bez wiedzy i zgody rodziców czy opiekunów.
  • Ciekawy layout. Portal do nauki angielskiego powinien być czytelny i interesujący dla dziecka. Jednocześnie, nie powinien zawierać mnóstwa elementów, odsyłaczy i kategorii – to dekoncentruje. Dziecko klika w każdy element, który go zaciekawi, a gdy jest ich za dużo, nie potrafi skupić się na nauce.
  • Rekomendacje. Strony do nauki angielskiego dla dzieci muszą spełniać swoją rolę, czyli umożliwić zdobycie wiedzy językowej. Należy sprawdzić rzetelność materiałów w nich zawartych. Dobrej jakości strony mają rekomendacje cenionych organizacji językowych i edukacyjnych czy pedagogicznych, np.: British Council, Ministerstwa Edukacji czy uniwersytetów pedagogicznych.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci – czym cechuje się dobra oferta?

Internet oferuje strony do nauki angielskiego dla dzieci w ogromnej liczbie. Jak wybrać te najlepsze? Czy oferta strony jest dobra i daje gwarancję wysokiej jakości nauki? Warto przejrzeć kilka portali i zwrócić uwagę czy materiały są różnorodne i motywujące.

Mózg dziecka przyswaja wiedzę jak gąbka. Warunkiem jest motywacja i możliwość zastosowania nabytej wiedzy. Naukowcy opisali w czasopiśmie Public Library of Science, że podczas wydzielania się dopaminy w mózgu, nauka jest efektywniejsza. W skrócie: dzieci chętniej się uczą, gdy są szczęśliwe. A szczęściem dla młodego ucznia są: ciekawe materiały, nagrody, wyzwania i weryfikacja.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci powinny zawierać różnorodne materiały i formy zadań. Należy zwrócić uwagę czy są w ofercie strony: quizy, gry i zabawy językowe, krzyżówki, rebusy, obrazki i zdjęcia, filmiki anglojęzyczne z tłumaczeniem, piosenki, fiszki dla dzieci, Im więcej stymulujących form, tym nauka jest ciekawsza, więc łatwiej przyswajana.

Jeśli strona daje możliwość zdobywania poziomów (leveli) to staje się dla dziecka wyzwaniem. To świetnie wpływa na proces nauki. Mózg ucznia dopinguje go do stawiania czoła kolejnym próbom sił i prowokuje do intensywnej nauki.

Weryfikacja to jedna ze składowych sukcesu w nauce języka angielskiego. Dobrze, gdy strona oferuje testy sprawdzające. Młody uczeń ma możliwość sprawdzenia swojego postępu, co także pozwala rodzicom ocenić jakość strony.

Dobre strony do nauki angielskiego dla dzieci nagradzają swoich użytkowników. Nagroda dla dziecka stymuluje mózg i kojarzenie nauki z przyjemnością. Takim prezentem może być: uzyskanie dostępu do dotąd zablokowanych materiałów, automatycznie wygenerowany dyplom, który może zostać wydrukowany i być namacalnym dowodem na postęp w nauce angielskiego lub gadżet związany ze stroną: kubek, koszulka, smycz, naklejka.

Internet daje możliwość ćwiczenia online, przyswajanie angielskich słówek, testy na różnych poziomach zaawansowania. Ważne, aby strony łączyły kompleksową naukę: słownictwo, wymowa, gramatyka. Dlatego różnorodność materiałów do nauki angielskiego powinna być odpowiednia duża. Strony do nauki angielskiego dla dzieci online muszą wzmagać motywację do nauki i systematycznej pracy. Wybór jest ogromny, więc warto przeanalizować kilka ofert, aby podjąć właściwą decyzję.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]