Najlepsze książki do samodzielnej nauki angielskiego
Edukacja

Najlepsze książki do samodzielnej nauki angielskiego

Jest tak wiele korzyści z nauki języka angielskiego. Możesz uczyć się i studiować za granicą. Masz możliwość podjęcia pracy w innym kraju lub w międzynarodowej firmie, zwykle wiąże się to również z o wiele bardziej atrakcyjniejszymi warunkami finansowymi. Podczas podróży do krajów anglojęzycznych jesteś niezależny: możesz prowadzić rozmowy i nawiązywać znajomości z ludźmi z innych państw i kultur. Na wyciągnięcie dłoni masz dzieła Williama Szekspira i wielu innych wielkich twórców. Do tego nauka języków poprawia pracę mózgu i opóźnia chorobę Alzheimera. Jakby nie patrzeć ucząc się angielskiego lepiej rozumiesz swój ojczysty język polski. Chcesz nauczyć się języka obcego? W takim razie do dzieła! Najważniejsze to zacząć, a potem wyrwać. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz uczyć się w zaciszu swojego domu dobrze poznać najlepsze książki do samodzielnej nauki angielskiego.

Najlepsze książki do samodzielnej nauki angielskiego

O jakich książkach warto wiedzieć i pamiętać myśląc o samodzielnej nauce języka angielskiego? Na Twoje szczęście jest ich naprawdę bardzo dużo. Na początku możesz mieć mały mętlik w głowie: co z tego należy wybrać? Pamiętaj jednak, że masz z czego wybierać! Innymi słowy mówiąc: szeroki wachlarz tytułów daje Ci możliwość znalezienia czegoś nie tylko na Twoje potrzeby, ale i w Twoim stylu. Na rynku znaleźć można bowiem „nudne” podręczniki, całkiem interesujące propozycje wydawnicze, jak i naprawdę dość nowatorskie pomysły. Oto kilka propozycji książek do samodzielnej nauki angielskiego. Przejrzyj, być może trafisz na coś, co szczególnie przypadnie Ci do gustu!

 • No problem! Kompleksowy kurs do samodzielnej nauki. Poziom podstawowy A1-A2, średni B1-B2 i zaawansowany C1″, Henryk Krzyżanowski.
 • „Pakiet władaj i gadaj”, Arlena Witt.
 • Angielski nie gryzie dla średniozaawansowanych„, wydawnictwo Edgard.
 • Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami„, wydawnictwo Edgard, Aleksandra Borowska.
 • Kurs dla wiecznie początkujących„, wydawnictwo Edgard.
 • Angielski na każdy dzień„, Maria Lekszycka.
 • „Mów jak Amerykanin”, Dagmara Kubisiak.
 • Testy angielskie. Środki językowe. To ci się przyda„, Lidia Kosonacka, Filip Radej.
 • Wśród książek do nauki języka angielskiego proponujemy Ci również zapoznać się z propozycjami Wydawnictwo (ze słownikiem). To naprawdę świetny sposób na czytanie po angielsku!
 • Polecamy Ci również zacząć czytać swoje ulubione książki w wersji anglojęzycznej, szczególnie jeśli Twój angielski jest już całkiem dobry i radzisz sobie z obcojęzycznymi tekstami. Lubisz opowieści o Harrym Potterze Rowling? Poczytaj je w oryginale. Chcesz poćwiczyć english na przykładzie „Romea i Julii” Szekspira? Spróbuj, jak nie dasz rady spróbujesz za jakiś czas.

Jak wybrać najlepszą książkę do samodzielnej nauki angielskiego?

Chcesz się uczyć języka angielskiego i właśnie jesteś na etapie wyboru książki do samodzielnej nauki języka. Chciałbyś znaleźć dobry podręcznik łączący wszystko: słownictwo i poziom gramatyczny czy może chcesz uczyć się języka przydatnego w podróży? A może interesuje Cię pojedyncze słówka w english, aby poradzić sobie z prostą komunikacją? Nie ma czegoś takiego jak najlepsze podręcznik do nauki angielskiego. Są te świetnie i rzetelnie opracowane, ciekawe, inne. Chodzi nam o to, że to, co przemawia do jednej osoby, niekoniecznie musi „działać” w przypadku drugiego człowieka. Dobierz formułę, estetykę i samą zawartość książki do Twoich oczekiwań. Pamiętaj, aby nauka języka angielskiego była dla Ciebie przyjemnością, a nie nieprzyjemną koniecznością. Dlaczego to tak ważne? Naukowcy już zdążyli udowodnić, że nauka przez zabawę czy łączenie nauki języków obcych z rozrywką i czymś miłym przynosi o wiele lepsze efekty. Więc jak będzie…? W jaki sposób wybrać najlepsze książki do angielskiego? Oto kilka kluczy wyboru.

 • Oceń swój poziom znajomości języka angielskiego: podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany. A może w ogóle nie znasz ani jednego słowa w mowie Szekspira.
 • Określ, jakiego rodzaju książki Cię interesują: podręczniki angielskiego dla dzieci, forma repetytorium, chcesz książkę do gramatyki czy coś pod egzamin FCE.
 • Zastanów się czy wolisz dość klasyczne książki do nauki angielskiego, czy raczej dopuszczasz możliwość bardziej pomysłowych książek?
 • Przejrzyj najlepsze książki do nauki języka angielskiego. Być może już wśród tych kilku propozycji znajdziesz coś dla siebie.
 • Interesuje Cię jedynie podręcznik do angielskiego, a może chcesz książkę, płytę audio?
 • Jeżeli chodzisz na korepetycje językowe, poproś o sugestie swojego nauczyciela angielskiego.
 • Popytaj wśród znajomych. Być może ktoś uczył się angielskiego w domu i może Ci pomóc, a kto wie, być może nawet pożyczy Ci fajne książki do nauki tego języka obcego.

Samodzielna nauka angielskiego: czy to ma sens?

Robert C. Schank powiedział kiedyś: „jeśli chcesz się czegoś nauczyć, wykonuj to”. Z kolei Barbara Prashing zauważa: „kluczem do powodzenia w nauce i karierze zawodowej jest poznanie własnego stylu nauki i pracy”. Zapewne w Twojej głowie pojawia się pytanie: czy samodzielna nauka angielskiego ma w ogóle sens? Oczywiście, że tak! Jest jednak jeden warunek: musisz uczyć się regularnie, zacząć i wytrwać w swoim postanowieniu. Dobrze więc mieć motywację, która pomoże Ci przejść przez najtrudniejsze momenty. Zadaj sobie w tym momencie pytanie: dlaczego chcę nauczyć się języka angielskiego? Następnie daj sobie czas na znalezienie odpowiedzi, która pomoże Ci w nauce. Warto też pomyśleć o czymś takim, jak harmonogram nauki: pomoże Ci uczyć się regularnie, śledzić postępy nauki i mieć rękę na pulsie.

 • Możesz uczyć się języka angielskiego na wiele sposobów, samodzielna nauka to jedna z opcji, którą masz.
 • Nauka w zaciszu domu lub o czasie i w miejscu, które Ci odpowiada sprawia, że praktycznie zawsze możesz znaleźć chwilę na naukę angielskiego.
 • Dobierając odpowiednią książkę do nauki języka angielskiego plus korzystając z aplikacji językowej przy odrobinie motywacji i wytrwałości osiągniesz swój cel.

Nauka angielskiego a jej efekty

Boisz się, że nie osiągniesz zadowalających Cię efektów? Martwisz się tym, że samodzielna nauka nie jest dla Ciebie? Jeśli nie spróbujesz, nie przekonasz się! Poza tym skoro myślisz właśnie o takiej opcji, na pewno masz ku temu powody. Najważniejsze to tak zorganizować sobie czas na zgłębianie nowych zagadnień, aby realizować swoje postanowienia. Na początek nie polecamy przeładować się ilością godzin, którą chcesz poświęcić na język angielski. Odradzamy również zbyt wiele poważnych zagadnień w jednym czasie. Dawkuj sobie naukę angielskiego a osiągniesz o wiele lepsze efekty! Oto kilka cytatów, które mamy nadzieję, że zmotywują Cię do nauki i osiągnięcia swojego celu!

 • „Najważniejsze (w uczeniu się) jest pozytywne nastawienie”, Bobbi DePorter.
 • „Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość”, Peter Kline.
 • „Ucz się od osób, które mają osiągnięcia w danej dziedzinie”, Bettie B. Youngs.
 • Przysłowie kirgiskie mówi: „robić możesz dla innych, uczysz się tylko dla siebie”.
 • „Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy”, Paulo Coelho.
Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]