Ciekawostki Kultura

Fajne teksty po angielsku z tłumaczeniem

Gdzie szukać fajnych tekstów po angielsku? Co warto o nich wiedzieć? Czy warto je znać? Bez wątpienia. To one sprawiają, że nauka języka angielskiego nie jest nudna. Cytaty po angielsku to jedne z najciekawszych elementów tego języka. Często ich szukamy, bo wiele z nich przeszło do historii. Niektóre są śmieszne, niektóre nie. Ale jedno jest pewne, warto je znać. Nigdy nie wiemy kiedy mogą się przydać. W czasie nauki albo po prostu, na co dzień. Które z nich trzeba znać? Co warto o nich wiedzieć? Oto kilka słów w tym temacie.

Śmieszne teksty po angielsku z tłumaczeniem

Skąd biorą się fajne teksty? Czy są wynikiem celowego działania, czy dziełem przypadku? Tu zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że śmieszny tekst wymaga skupienia i uwagi. Bo aby go stworzyć nie wystarczy znać słownictwo po angielsku. Inni z kolei twierdzą, że zabawne teksty są naszą, polską specjalnością. I jest w tym trochę prawdy. Często jest bowiem tak, że braki wiedzy staramy się nadrobić inteligencją. Wychodzi różnie. Często śmiesznie, a często wcale nie. Skąd zatem biorą się śmieszne teksty po angielsku? Przyczyn jest wiele. Z pewnością duży wpływ ma nasze podróżowanie. Jak ro możliwe? To proste. Wtedy najczęściej próbujemy przetłumaczyć jakiś tekst z polskiego na angielski. Łączymy wówczas dwa języki – polski i angielski i tłumaczymy „pół na pół”. Jaki jest tego efekt? Zaskakujący. Jednak to, co powstaje z naszego kreatywnego połączenia dwóch języków nie jest wcale fajne. Świadczy bowiem o słabym poziomie naszej wiedzy. Dlatego zajmijmy się czymś innym. Sprawdźmy jakie są fajne teksty po angielsku. To one stanowią źródło wiedzy o języku i kulturze.

Warto przeczytać: Ile zarabia tłumacz języka angielskiego?

Mądre cytaty po angielsku z tłumaczeniem

Chcesz poznać ciekawe cytaty po angielsku? Wiele z nich przeszło do historii. Najlepiej jest poznawać oryginalne cytaty po angielsku. Dlaczego? To proste. W ich tłumaczeniu mogą nam umknąć pewne niuanse językowe. Stąd najlepiej poznawać je w oryginale. Mądre cytaty po angielsku są świetnym sposobem na naukę angielskiego. W ten sposób uczymy się całych fraz i zdań, co jest skuteczniejszą formą nauki niż wkuwanie słówek. Dzięki nim nasza nauka angielskiego staje się prawdziwą przyjemnością. Oto wybrane dziś specjalnie na tę okazję angielskie teksty. Miłej lektury!

Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goal.” – Trudności to te straszne rzeczy które widzisz, kiedy oderwiesz wzrok od celu.

Life is what happens when you are busy making other plans. – Życie to to co dzieje się wtedy, kiedy jesteś zajęty robieniem planów.

Only two things are infinite – the universe and human stupidity, and I’m not sure about the former.” Na świecie dwie rzeczy są nieskończone – wszechświat i ludzka głupota, przy czym nie jestem pewien tego pierwszego.

„You are responsible, forever, for what you have tamed.” – Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.

„You must fir­st ha­ve a lot of pa­tien­ce to learn to ha­ve pa­tien­ce.” – Trze­ba mieć dużo cier­pli­wości, by się jej nauczyć.

„It`s a great man who can laugh at his misfortunes.” – Wielkim człowiekiem jest ten, kto umie się śmiać ze swoich niepowodzeń.

„Men who are unhappy, like men who sleep badly, are always proud of the fact.” – Ludzie, którzy są nieszczęśliwi, tak jak ludzie, którzy źle sypiają, są zawsze dumni z tego faktu.

„Forgive your enemies, but never forget their names.” – Wybaczaj swoim wrogom, ale nigdy nie zapominaj ich imion.

I jak wygląda Your English? Znasz te mądre myśli po angielsku? Jeśli nie, koniecznie się ich naucz. To złote cytaty, które powstały w mądrych głowach. Dlatego warto czerpać z tej skarbnicy wiedzy. Wiele z nich to mądre myśli polityków, inne aktorów, a jeszcze inne pochodzą z wartościowych książek. Te myśli przeszły do historii kultury. Nie tylko angielskiej. To one nas pokrzepiają w trudnych chwilach, dają nadzieję i potrafią celnie podsumować daną sytuację. Czyż nie poprawi nam nastroju zdanie: „gdy ci smutno gdy ci źle nie zapomnij że masz mnie-When you’re sad when you do not forget that you have me„. Prawda, że lepiej? Mądre teksty po angielsku potrafią odmienić dzień. Jakikolwiek on by nie był. Jeśli wstajesz rano i jest Ci źle, cały świat jest przeciwko Tobie, pamiętaj, że tylko pesymista widzi wszystko w czarnych kolorach. Optymista widzi możliwości w każdej trudności. Znasz ten cytat: „A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty” ? Z pewnością.

Fajne teksty po angielsku – nowe możliwości nauki

Co jeszcze warto w tym temacie wiedzieć? Czy cytaty angielskie są pomocne? Oczywiście! To świetny sposób, aby zacząć mówić po angielsku! Jak to możliwe? To proste. Dzięki nim nie tylko poznajesz nowe słowa. Ale nie tylko. W ten sposób uczysz się także mówić po angielsku. Czytając je powtarzasz je i w ten sposób ich się uczysz. To bardzo ważne w nauce angielskiego. A jak najszybciej możemy się nauczyć mówić po angielsku? Właśnie przez ćwiczenia. To doskonały sposób na naukę angielskiego. Najszybciej uczymy się słów, które możemy wykorzystać w rozmowie albo do wyrażania uczuć. Miłość, przyjaźń – to są te emocje, które najczęściej chcemy wyrazić. Więc uczymy się angielskich cytatów, które opisują najpiękniej te uczucia. W końcu „all you need is love” jak śpiewał John Lennon.

A jak najpiękniej opowiedzieć o swoich uczuciach? Jak docenić dugą osobę? Spróbuj powiedzieć „evertime we kiss I swear, i could fly„. Co oznacza, jak tłumaczyć ten tekst? Zobacz, jakie to piękne: „zawsze kiedy się całujemy, czuję jakbym umiała latać”. Któż nie chciałby usłyszeć tak cudownych słów?

Fajne teksty po angielsku potrafią dodać nam siły i mocy. To one sprawiają, że możemy zacząć mówić po angielsku szybciej niż nam się wydaje. Są także skarbnicą wiedzy i mądrości. Nie wszystkie są śmieszne. Jest wiele z nich, które mogą być naszym życiowym mottem. Taką myślą przewodnią, która towarzyszy nam w życiu. I jest z nami na dobre i na złe. Jak prawdziwy przyjaciel. Z tych fajnych tekstów po angielsku warto wybrać ten jeden, który będzie naszą wskazówką. Sprawdźcie sami. To działa.

Może Cię także zainteresować:

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]