Praca tłumacza

Angielskie czytanki z tłumaczeniem

„Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze”. To zdanie autorstwa Franka Smitha doskonale pokazuje jak ważna jest nauka języków obcych. Dlatego coraz więcej osób się ich uczy. Naukę angielskiego zaczynamy już w przedszkolu. Dlaczego tak wcześnie? Bo tak jak nigdy nie jest na nią za późno, tak i nie jest nigdy na nią za wcześnie. Wiele osób przez całe życie uczy się języka angielskiego. Po co? Aby poznać go jak najlepiej. Nauka angielskiego daje wiele satysfakcji. Tym większej, im z atrakcyjniejszej formy tej nauki korzystamy. Bo tak naprawdę podczas nauki liczą się efekty. Jeśli są wymierne, tym chętniej się go uczymy. Jak najszybciej nauczyć się angielskiego? To proste, przez czytanie! Sprawdźmy więc jak wybrać teksty angielskie, aby nauka była ciekawsza.

Jak zacząć przygodę z językiem angielskim?

Wiele osób, które chce zacząć naukę angielskiego nie wie jak może ją sobie ułatwić. Czy potrzebne są do tego szczególnie umiejętności? Wcale nie. Okazuje się, że świetnym sposobem na naukę angielskiego są czytanki. Nie od dziś wiadomo, że czytanie po angielsku doskonale poprawia umiejętność czytania. Ale nie tylko. Czytanie po angielsku pomaga również z zrozumieniu tego języka i wzbogaca słownictwo. Dlatego nauka poprzez czytanie angielskich tekstów jest świetnym pomysłem na naukę angielskiego. Gdzie znaleźć dobre czytanki do nauki języka angielskiego? Oczywiście na dobrych stronach online. Warto tylko wybrać odpowiedni poziom językowy tekstów. Inaczej albo będą zbyt łatwe, albo zbyt trudne w czytaniu. Każda z opcji będzie zła. Dlaczego? To proste. Zbyt łatwy tekst do czytania nie nauczy niczego nowego. Zbyt trudny może cię tylko zniechęcić do dalszej nauki języka.

Proste teksty do czytania po angielsku

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z angielskim? Zacznij od czytania prostych tekstów. Jeśli twój poziom angielskiego to A1 lub A2, oznacza to że jesteś poczatkujący w nauce angielskiego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą łatwe opowiadania po angielsku. To dobry początek twojej przygody z angielskim. Dzięki prostym zwrotom, które najczęściej są w nich używane, łatwiej ci będzie zrozumieć przekaz tekstu. Nie będziesz tez musiał co chwila zaglądać do słownika. Bo w takich prostych tekstach po angielsku znajdziesz słówka, które na pewno już znasz. Angielskie czytanki dla początkujących to świetny trening językowy. Składają się z dwóch części. W pierwszej znajdziesz artykuł czy dialogi, w drugiej test sprawdzający. Każda z nich ma także tłumaczenie. Ćwiczenia utrwalające są w formie pytań. Udzielając na nie odpowiedzi od razu sprawdzisz czy dobrze zrozumiałeś treść czytanki. Dzięki temu szybko sprawdzisz swój poziom znajomości języka. Ważne, abyś czytał regularnie. Tylko w ten sposób szybko opanujesz słówka i angielskie zwroty. Co ważne, nawet te proste czytanki zawierają reguły gramatyczne. Zatem nie tylko szkolisz czytanie, ale również i doskonalisz gramatykę.

Jesteś na wyższym poziomie angielskiego? Jeśli już osiągnąłeś poziom B1 lub B2, dla ciebie też są ciekawe teksty do czytania. Gdzie ich szukać? Możesz je znaleźć na dobrych stronach online. A już z pewnością tam, gdzie możesz rozpocząć kurs angielskiego online. Bardzo często słuchaczom tych kursów są udostępniane jako dodatkowe materiały do nauki. Wystarczy tylko wybrać poziom językowy, aby czytać teksty po angielsku. Na tych stronach mamy naprawdę ogromny wybór tematyki czytanek. I poziom dobrany idealnie do stopnia znajomości języka. Okazuje się, że proste teksty wcale nie muszą być nudne. Możemy wybierać w tematach, które nas interesują. Dzięki temu nauka angielskiego będzie jeszcze bardziej przyjemna. Według badań osoby, które czytają teksty na ulubiony temat, szybciej uczą się angielskiego. Ważne, aby były to teksty na poziomie.

Angielskie czytanki pomagają w nauce

Każdy, kto czyta po angielsku wie jak ważny jest to etap nauki. Czytanie opowiadań po angielsku przynosi lepsze efekty. Bo możesz używać angielskiego nie ruszając się z domu. Wszystko, czego potrzebujesz to dobra historia. Bo „english is easy”’. Każdy ci to powie, kto choć raz sięgnął po takie teksty. Czego możesz się nauczyć z czytanek? Nie tylko słownictwa, ale także gramatyki. Proste, krótkie opowiadania pomogą ci też przełamać się w czytaniu. Bo tak naprawdę możesz czytać je wszędzie. Nawet w drodze do pracy czy szkoły. Zupełnie bez stresu. Przy pomocy tych krótkich opowiadań poznasz angielskie słownictwo. I to w ich naturalnym środowisku czyli w zdaniu, Dzięki temu nauczysz się kontekstu, w którym się ich używa i zapamiętasz. Bez konieczności wkuwania całych zdań na pamięć. Nie sposób ich więc nie docenić.

Angielskie czytanki to świetny sposób na naukę angielskiego. Wie o tym każdy kto uczył się języka samodzielnie. Są świetnym uzupełnieniem wiedzy i doskonałym treningiem językowym. Bo jednocześnie uczą i bawią. Dzięki nim „you are the best in english”. Nic dodać, nic ująć.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]